Prezydent Częstochowy zaproponował Marcinowi Marandzie funkcję swojego zastępcy

Nietypowa propozycja dla częstochowskiego radnego. Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta Częstochowy Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk zaproponował radnym zrzeszonym w ugrupowaniu Mieszkańcy Częstochowy zawarcie koalicji, a jej liderowi – Marcinowi Marandzie – objęcie funkcji swojego zastępcy.

Zapytaliśmy przewodniczącego Mieszkańców Częstochowy, jaka jest jego odpowiedź na propozycję prezydenta miasta.

Propozycja Prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka jest propozycją nieuczciwą, ponieważ jest to próba handlowania stanowiskami. Nie ma nic wspólnego z próbą budowania porozumienia programowego dla Częstochowy i częstochowian. Nie będzie Marcina Marandy jako wiceprezydenta Częstochowy i nie będzie koalicji Mieszkańców Częstochowy z częstochowskim SLD – mówi Marcin Maranda.

Jak komentuje Artur Gawroński, przewodniczący częstochowskiego klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości, nie jest to pierwsza taka propozycja dla Marcina Marandy.

Mówimy o pewnej formie współpracy, którą widać było od samego początku tej kadencji. W pierwszym roku Mieszkańcy Częstochowy głosowali za projektami Pana Prezydenta. Wtedy Pan Prezydent zapraszał ich do grona koalicjantów – mówi Artur Gawroński.

Obecnie Prezydent Częstochowy ma czterech zastępców – są nimi: Jarosław Marszałek, Mirosław Soborak, Ryszard Stefaniak i Andrzej Szewiński.