Problem dziury w drodze na ul. Ogrodowej rozwiązany

Od pewnego czasu nawierzchnia na ul. Ogrodowej – szczególnie przy skrzyżowaniu z ul. Piotrkowską – sprawiała niemałe problemy kierowcom. Okazało się, że po interwencji Radia Fiat kwestia ta została rozwiązana.

Sprawie przyjrzeliśmy się w czwartek, tymczasem już dzisiaj służby drogowe zajęły się łataniem dziur w drodze na tym odcinku. Rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu Maciej Hasik twierdzi, że działanie to nie ma nic wspólnego z naszym artykułem, jednocześnie przyznając, że redakcja słusznie zwróciła uwagę na problem.

– Naprawienie tej usterki nie jest efektem interwencji radiowej, choć radio słusznie zwróciło uwagę, że taki problem istnieje. Zostało to skierowane do prac w pierwszej kolejności z tego względu, że przy zwężeniu drogi nie sposób było tamtędy bezpiecznie przejechać. Miejsce to zostało już zabezpieczone i niebawem będzie dostępne – mówi rzecznik. – Warto jednak przypomnieć, że nawierzchnia ul. Ogrodowej w ramach programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie” została kompleksowo wyremontowana na odcinku od ul. Katedralnej do ul. Piotrkowskiej już przed kilkoma laty, dzięki czemu znacznie zwiększył się komfort podróżowania w tej części miasta – wcześniej cała ulica wyglądała tak, jak fragment, na potrzebę naprawy którego zwróciła uwagę redakcja.

Należy zadać pytanie, czy istnieje w tej sprawie złoty środek i czy każde tego typu działanie to tylko jednorazowy akt ze strony MZDiT, wywołany interwencją mediów, czy rzeczywiście część bardziej dalekosiężnych prac, które miasto miało w planach? I jeżeli chodzi o to pierwsze, to czy media zawsze muszą interweniować, by w ogóle miasto takie prace podjęło?

MSI