Projekt największej inwestycji tramwajowej w Częstochowie gotowy

Przebudowa linii tramwajowej między Rakowem, a Północą będzie największym zadaniem w historii częstochowskich tramwajów. Już wkrótce ruszą prace budowlane.

Na przełomie lutego i marca powinny ruszyć prace budowlane związane z modernizacją torowiska Północą, a Rakowem. Budowa zostanie podzielona na sześć odcinków.

Sześć odcinków, zaczynamy od tego rakowskiego, czyli na pierwszy ogień pójdzie odcinek do przebudowy między Dworcem PKP Raków, a Estakadą. Tam, uprzedzając fakty, ale już zapowiadając, żeby każdy się mógł przygotować, będziemy mieli autobusową komunikację zastępczą za tramwaj. Tramwaj będzie jeździł na liniach 1 i 2, które operują w tym rejonie także do zajezdni MPK, a od zajezdni w kierunku Kucelina przez Aleję Pokoju będziemy mieli autobusową komunikację zastępczą – mówi rzecznik MPK, Maciej Hasik.

Przebudowa obejmie też m.in. sieć telekomunikacyjną, kanalizację, sieć gazową i ciepłowniczą. Przygotowana zostanie również infrastruktura do montażu oświetlenia po wschodniej stronie sieci trakcyjnej. Słupy oświetleniowe po stronie zachodniej zostaną zdemontowane. W przypadku ewentualnego przesunięcia śladu torowiska w niezbędnym zakresie będą też przebudowane lub dobudowane elementy sygnalizacji świetlnej. Prace obejmą również zagospodarowanie terenu i zieleni.

Jak informuje Maciej Hasik, szacunkowa data zakończenia budowy zostanie podana w momencie poznania pełnego harmonogramu prac na wszystkich odcinkach.

KF