Przebudowa DK1 i DK46

Fot. Radio Fiat

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie przygotowuje się do przebudowy DK1 i DK46. Inwestycje drogowe mają być największymi w historii naszego miasta.

Zakres prac związanych z przebudową DK1 oraz DK46 jest bardzo szeroki. Przedsięwzięcie obejmuje przebudowę DK-1 od węzła z ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Rakowską. Rozbudowa DK-46 obejmuje pracę na ul. Głównej i ul. Przejazdowej wraz z budową obejścia ul. Św. Barbary do ul. Pułaskiego w Częstochowie. Na tym etapie finalizowane są procedury związane z uzyskaniem pozwoleń, które umożliwią oddanie placu budowy wykonawcy i rozpoczęcia budowy. Prognozy przewidują, że prace zaczną się późną jesienią. Więcej na ten temat mówi rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu – Maciej Hasik.

– W tym roku DK1 i DK46 są planowane do rozpoczęcia. Ich realizacja jest pewna. Przebudowa DK1 to tak naprawdę budowa od podstaw konstrukcji i innych sieci stanowiących podstawę takich ulic jak np. Aleja Wojska Polskiego. Zostaną zamontowane nowe obiekty, które ułatwią bezkolizyjne przejazdy i poruszanie się na skrzyżowaniach. Zostanie zburzona dotychczasowa estakada, a na jej miejscu powstanie nowy obiekt z ekranami dźwiękochłonnymi.

Jak dodaje, tak duża inwestycja potrzebuje czasu. Modernizacja tych miejsc znacząco poprawi jakość życia mieszkańców.

– W 2023r będziemy mogli cieszyć się z funkcjonowania obu tych inwestycji. Zmieni to zupełnie charakter podróżowania przez miasto jak i drogami krajowymi DK1 jak i DK46.

Jak podaje MZDiT informację o organizacji ruchu w tym miejscu będą przekazywane na bieżąco.

AS