Przed nami turniej o Puchar Śląska w Siatkówce Plażowej

Do Częstochowy przyjadą najlepsi siatkarze i najlepsze siatkarki z całej Polski! Już 10 i 11 sierpnia na boiskach przed Galerią Jurajską rozegrane zostaną turnieje o Puchar Śląska w Siatkówce Plażowej Kobiet i Mężczyzn. Impreza odbędzie się w mieście już po raz drugi.

W sumie zmierzy się 12 duetów żeńskich i 12 męskich. Wśród zawodników będzie można zobaczyć siatkarzy i siatkarki z całego woj. śląskiego, a z racji tego, że turniej ma rangę ogólnopolską, także z woj. dolnośląskiego i opolskiego.

Walka o puchar zostanie rozegrana w tzw. systemie brazylijskim. Oznacza to, że kibice będą mogli zobaczyć 22 mecze w rozgrywkach mężczyzn i 22 mecze w rozgrywkach kobiet. Na sobotę, 10 sierpnia zaplanowano turnieje mężczyzn, z kolei na niedzielę rozgrywki kobiet. Początek zmagań przewidziano na godz. 9.00.

– Do kibicowania może przyłączyć się każdy. Aby wejść na turniej, nie trzeba mieć żadnego biletu. Podobnie jak w latach ubiegłych przy tego typu imprezach, tak i tutaj liczymy na sporą dawkę sportowych emocji oraz pełne wrażeń mecze rozgrywane przez najlepszych siatkarzy i najlepsze siatkarki – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej.

To już druga impreza siatkarska, jaka w tym roku gości na boiskach Galerii Jurajskiej. Na początku lipca zostały tutaj rozegrane Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej Kadetów. Na przestrzeni ostatnich lat miejsce to było areną także innych turniejów, w tym m.in. Jurajskiego Turnieju Siatkówki Plażowej.

– Przygotowane przez nas dwa boiska są w pełni profesjonalne, a przez to pozwalają na organizację imprez tej rangi. Tym samym mamy możliwość goszczenia zawodowców przez cały letni sezon. Co więcej, poza turniejami boiska są do dyspozycji każdego. Można na nich organizować własne turnieje i treningi – dodaje Violetta Dziubin-Łuszczyk.

źródło: informacja prasowa Galerii Jurajskiej

foro: I Jurajski Turniej Siatkówki Plażowej, Kamil Pastusiak / kampas-sport.eu