Przedłuża się remont pływalni

Niestety nie będzie dane częstochowianom skorzystać w te wakacje z krytej pływalni przy Al. Niepodległości. Rozpoczęty latem zeszłego roku remont obiektu przedłuża się. Planowane pierwotnie na maj br. zakończenie prac, a na sierpień oddanie basenu do użytku nie dojdzie do skutku. O przyczynach przesunięcia terminów mówi kierownik obiektu, Mateusz Wierzbicki:
– Prace remontowe trwają od zeszłego roku cały czas. Zakres tych prac jest olbrzymi, ponieważ jest to i termomodernizacja i przebudowa całego obiektu. Początkowo termin oddania obiektu do użytku miał być rzeczywiście w maju, jednak wykonawca przedłużył termin do połowy sierpnia. Zakładamy, że basen zostanie otwarty dopiero we wrześniu, ponieważ musimy jeszcze wykonać prace polegające na sprzątaniu obiektu, przygotowaniu do wejścia pierwszego klienta.
Na korzystanie z popularnego „KB” będziemy musieli zatem jeszcze zaczekać. Miejmy nadzieję, że terminy prac nie ulegną zmianie – chyba, że zostaną one skrócone. Jednak patrząc na zaawansowanie robót wydaje się, że nie powinniśmy na to liczyć. Do dyspozycji częstochowian w okresie wakacyjnym pozostają pływalnie przy Miejskim Domu Kultury oraz Pływalnia Kryta Sienkiewicz.
Koszt remontu pływalni przy Al. Niepodległości to ok. 5 mln złotych, z czego ok. 2,5 mln złotych to dofinansowanie z funduszy unijnych.

ZD