Przedszkolaki mają nowego patrona

25 stycznia Miejskie Przedszkole nr 12 w Częstochowie świętowało swoje 50-lecie. Z tej okazji patronem przedszkola została oficjalnie Irena Szewińska.

20 grudnia 2018 r. Rada Miasta oficjalnie uchwaliła nadanie imienia Ireny Szewińskiej Miejskiemu Przedszkolu nr 12 przy ul. Broniewskiego 18 w Częstochowie. A dlaczego akurat Irena Szewińska?

Przedszkole dba o zdrowie dzieci, prowadzimy dużo działań prozdrowotnych. Ponadto organizujemy olimpiady i turnieje międzyszkolne, wycieczki i wszystko to, co jest związane ze zdrowiem. Uważamy, że patronką naszego przedszkola powinna zostać pani Irena Szewińska. Jest nam bardzo miło z tego powodu, że tak się stało – mówi dyrektor przedszkola, Aneta Kwiatkowska.

Irena Szewińska należała do najbardziej tytułowanych polskich sportowców i najwybitniejszych lekkoatletek w historii: stawała na podium na czterech kolejnych igrzyskach olimpijskich. Była siedmiokrotną medalistką igrzysk olimpijskich (3 medale złote, 2 srebrne i 2 brązowe) oraz dziesięciokrotną medalistką mistrzostw Europy.

Przedszkolaki z pewnością będą mogły uczyć się na przykładzie swojej patronki sportowego zaangażowania, ducha walki i rozwijania swoich pasji.

KF