Przedszkolaki proszą o plac zabaw

Trwa głosowanie na zadania do budżetu obywatelskiego. Podopieczni Miejskiego Przedszkola nr 21 znajdującego się w dzielnicy Stare Miasto mają pomysł, na co przeznaczyć część środków – marzą o tym, by wychodząc na dwór mogli pobawić się nie tylko w znajdującej się tam piaskownicy.

Miejskie Przedszkole nr 21 to placówka z bogatą historią.

Przedszkole usytuowane jest na terenie dawnej dzielnicy żydowskiej i zostało zbudowane 1926 roku, jako ochronka dla dzieci żydowskich. Nie ma na to żadnych źródeł historycznych, natomiast kilkanaście lat temu odwiedził nas pan, który był wychowankiem owej ochronki. Po II wojnie światowej budynek przejęli Ojcowie Salezjanie i wówczas znajdował się tu dom dziecka dla sierot Powstania Warszawskiego. W latach 50-tych były tutaj mieszkania komunalne, natomiast od 1955 roku powstało przedszkole i funkcjonuje do tej pory – mówi członek kadry przedszkolnej, Katarzyna Majewska.

Obecnie przedszkole bierze udział w głosowaniu na zadanie do budżetu obywatelskiego. „Kolorowy plac zabaw na Starym Mieście” – to marzenie tutejszych dzieci, zgłoszone przez dyrektorkę placówki, Ramonę Klamę:

Bardzo nam zależy, aby głosować na zadanie miejskie nr 296. Chcielibyśmy żeby dzieci miały gdzie się bawić i spędzać czas tak, by ta zabawa była też w jakiś sposób atrakcyjna. Na chwilę obecną mamy 64 przedszkolaków, więc myślę, że taki plac, gdzie miałyby odpowiednie zabawki i przyrządy byłby dobrze wykorzystany.

Przypominamy, że prawo udziału w głosowaniu mają czestochowianie i częstochowianki od 13. roku życia. Tegoroczne głosowanie potrwa do 12 listopada. Głosować można przez internet, na kartach do głosowania w mobilnym punkcie do głosowania – autobusie „londyńczyku”, w komisji do głosowania w Urzędzie Miasta Częstochowy, a także w miejscu zamieszkania, po uprzednim zgłoszeniu takiej potrzeby do urzędu miasta.

KF