Przedszkolaki śpiewały o zdrowiu

VI edycja Przeglądu Piosenki o Zdrowiu odbyła się 16 października br. w Miejskim Domu Kultury.

Celem przeglądu jest rozpowszechnianie i popularyzowanie treści prozdrowotnych. Tematyka prezentowanych piosenek dotyczyła szeroko rozumianego zdrowia. Zadaniem uczestników było przekazanie w formie muzycznej informacji, w jaki sposób styl życia ma wpływ na zdrowie.

To już taka tradycyjna impreza, która odbywa się zawsze jesienią. Podczas oceniania bierzemy pod uwagę treści prozdrowotne, umiejętności wokalne dzieci, jak również walory artystyczne. Technicznie organizujemy same przesłuchania kilka dni wcześniej, w tym roku było to 4 i 5 października. A poźniej, cóż – wielki finał! Przegląd cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W tym roku udział brała ponad 80 dzieci uformowanych w 10 grup przedszkolnych. Nagrody w formie maskotek dostaje każdy uczestnik. Nagrody otrzymują również same przedszkola za zaangażowanie – mówi rzecznik prasowy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Edyta Kapelka.

Wystąpienia przedszkolaków były możliwe m.in. dzięki pracy ich nauczycielek. O prezentację swoich podopiecznych zapytaliśmy dyrektorkę Przedszkola Niepublicznego Klub Kubusia Puchatka, Monikę Skiruchę:

W konkursie bierzemy udział po raz pierwszy. Przygotowaliśmy piosenkę pod tytułem „Coś ważnego”. Opowiada ona o dzieciach, które spotykają się z biernym paleniem w domu i kończy się happy endem, ponieważ rodzice dzięki temu co zaśpiewały dzieci, rzucili palenie. W piosenkę zaangażowana została dziesiątka dzieci. Choreografia ułożona jest do melodii piosenki „Laleczka z saskiej porcelany”.

Nagrody w tegorocznej edycji konkursu zdobyły: wyróżnienie – Miejskie Przedszkole nr 42, III miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5, II miejsce – Przedszkole Niepubliczne Klub Kubusia Puchatka, I miejsce – Miejskie Przedszkole nr 8.

KF