Źródło fot: twitter/PKO BP Ekstraklasa

Swój mecz inaugurujący sezon PKO BP Ekstraklasy, Raków Częstochowa zakończył przegraną z Legią Warszawa. Ostateczny wynik spotkania to 2:1 dla gości z Warszawy. Bramkę dla Rakowa zdobył Patryk Kun.

Na GIEKSA Arenie w Bełchatowie w 16 minucie spotkania na prowadzenie wyszli legioniści. Pierwszą bramkę w tym meczu zdobył główką napastnik zespołu z Warszawy Tomas Pekhart. W doliczonym czasie pierwszej połowy z czerwoną kartką (dwie żółte) z boiska wyleciał stoper Rakowa Maciej Wilusz. Od tego momentu czerwono-niebiescy musieli grać w osłabieniu. Wynik 1:0 utrzymał się do końca połowy spotkania.

Mimo grania w osłabieniu, drugą połowę Raków rozpoczął z kopyta. W 50 minucie na listę strzelców wpisał się Patryk Kun, który wyrównał tym samym wynik spotkania. Mało brakowało, a bramka nie zostałaby uznana, bo obrońca Legii wybił piłkę niemalże z linii bramkowej. Potrzebna była konsultacja z VAR, która pokazała, że piłka znajdowała się w bramce całym swoim obwodem.

Remis 1:1 utrzymywał się do 84 minuty. W tym momencie swoją drugą bramkę w meczu strzelił Tomas Pekhart, który wykończył akcję strzałem z bliska po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Ostatecznie mecz zakończył się wyikiem 2:1 dla mistrzów Polski. Mecz na stadionie oglądało prawie 2 tys widzów.

W sezonie 2019/2020 Raków Częstochowa także przegrał swój pierwszy mecz. Było to starcie z Koroną Kielce zakończone wynikiem 1:0 dla zespołu z województwa świętokrzyskiego. Swój drugi mecz Raków jednak wygrał. Być może w tym sezonie możemy spodziewać się podobnego obrotu spraw.

Składy zespołów:

Raków: Szumski – Wilusz, Petrasek, Piątkowski, Tudor, Sapała, Tijanić (85. Papanikolaou), Schwarz, Cebula (79. Niewulis), Kun, Gutkovskis (77. Musiolik)

Legia: Boruc – Karbownik, Jędrzejczyk, Lewczuk (46. Wieteska), Rocha (57. Mladenović), Antolić (75. Kapustka), Gwilia (57. Kante), Slisz, Rosołek, Luquinhas, Pekhart (87. Martins)