Przeżywać wspólnotę cały rok z Fundacją Dla Życia i Rodziny

DSCF4683

Radość z bycia razem i poczucie wspólnoty – to dwa najważniejsze elementy, które pojawiły się w nowym biurze Fundacji Dla Życia i Rodziny im. Św. Jana Pawła II. W obecności wolontariuszy i przyjaciół, ksiądz biskup Antoni Długosz poświęcił nowy lokal, który od tej pory będzie służył fundacji w jej codzienności. Grzegorz Nienartowicz, prezes fundacji, podkreśla, że w roku 2016 czekają na nich nowe wyzwania i zadania:

– Jest takie staropolskie przysłowie: z nowym rokiem nowym krokiem. Raz, że mamy Rok Miłosierdzia, który wyznacza nam też kierunek. Idziemy, by dawać wsparcie. Obszar naszej działalności to wsparcie dla osób, które tego wsparcia potrzebują. Otwiera się tu działalność poradnictwa psychologicznego, pedagogicznego, w perspektywie duchowego, wspierającego małżeństwa, rodziny, osoby samotne, młodzież. Chcemy rozwinąć wolontariat pro life. Wspominam tu o kursie dla młodych ludzi, którzy z pasją i energią chcą świadczyć dobro, chcą stawać w obronie życia. W tym roku, który jest rokiem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, w tym kontekście również będziemy dla życia i rodziny.

I to właśnie rodzinę czuło się we wspólnocie, którą stworzyli wszyscy obecni w czasie uroczystego święcenia biura. Przy wspólnym kolędowaniu, rozmowach i poczęstunku, dziękowali sobie za dotychczasowe zaangażowanie. Jak przyznał ksiądz biskup Antoni Długosz, wyjątkowa sytuacja występuje w posłudze Pana Jezusa, że najważniejsze sprawy załatwia przy jedzeniu, przy stole. My też przeżywamy tu dziś wspólnotę dzieląc się posiłkiem. A minione niedawno święta Bożego Narodzenia są do tego najlepszym pretekstem:

– Wszystkim przypominam, że wprawdzie święta te nie są najważniejsze w historii zbawienia, to jednak są to święta rodzinne. Pan Jezus przypomina nam, że rodzina jest wspólnotą najważniejszą, bo trzydzieści lat spędza w rodzinie, by tylko trzy lata nauczać. To świadczy o tym, że tego charyzmatu rodzinnego inna wspólnota nie zastąpi. Nie dziwi nas, że fundacja stoi na straży i rodziny i poczętego życia, bo dziecko jest w rodzinie największym skarbem od Pana Boga.

Nic dziwnego, że wśród przybyłych znalazły się rodziny z dziećmi. Biskup Długosz stworzył w czasie święcenia niezwykle rodzinną atmosferę, w której czuło się domowe ognisko. Z fundacją związani są wolontariusze, którzy podkreślają, że większość czasu poświęcają właśnie temu –  przekazując to ciepło potrzebującym:

– W tym momencie to jest większość mojego życia. Owszem, studiuję i działam w kościele, mam rodzinę, ale fundacja to coś najważniejszego, co teraz robię. To taki człon każdego dnia oprócz Eucharystii. Gdyby nie to, chyba bym się tak nie rozwinęła – podsumowała Anna Kędziora, koordynator.

 

Fundacja Dla Życia i Rodziny afirmuje życie, ukazuje jego wartość, walczy o ludzką godność i przypomina najważniejszą wartość wg swojego patrona, św. Jana Pawła II – rodzinę. W takich chwilach jak ta uwidacznia się, że poczucie wspólnoty nie jest jedynie celem zawartym w statucie, ale i realnym zamierzeniem fundacji.

 

S.Wziątek