„Przygotuj się na wstrząs” – naucz się reagować

DSC_0050

Na terenie zajezdni autobusowo-tramwajowej przy al. Niepodległości odbyło się niedawno szkolenie dla pracowników Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie. Akcja, sygnowana hasłem „Przygotuj się na wstrząs”, koordynowana była przez częstochowskie MPK.

Prowadzący szkolenie – ratownicy medyczni z firmy Med-Sar z Grudziądza – przekazywali uczestnikom wiedzę, dotyczącą udzielania pierwszej pomocy, podczas niebezpiecznego dla życia człowieka, wstrząsu anafilaktycznego.

Anafilaksja (wstrząs anafilaktyczny) jest rodzajem reakcji alergicznej, która zagraża życiu człowieka. Wstrząs anafilaktyczny może wystąpić np. po użądleniu przez owady lub zjedzeniu niektórych produktów czy spożywaniu jakichś leków. Jego pierwsze objawy mogą pojawić się bardzo szybko (w ciągu kilku do kilkunastu minut).

Tego typu groźna reakcja alergiczna niestety może spotkać każdego z nas. Warto zatem szczegółowo zapoznać się z filmikiem instruktażowym, który został przez nas udostępniony dzięki uprzejmości Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu w Częstochowie.

Źródło pochodzenia: Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie

Paulina Izdebska