Przygotuj wielkanocną paczkę dla bohatera

W całej Polsce trwa wielkanocna zbiórka pod nazwą „Paczka dla Bohatera”. Produkty zebrane w ramach akcji trafią do kombatantów, którzy walczyli o wolność, suwerenność i niepodległość Ojczyzny w formacjach Wojska Polskiego, sojuszniczych armii państw koalicji antyhitlerowskiej, podziemnych organizacjach ruchu oporu, a także do byłych więźniów hitlerowskich obozów koncentracyjnych i stalinowskich łagrów oraz osób represjonowanych przez PRL. Za inicjatywę w Częstochowie odpowiada Beata Kulczyńska.

– O akcji dowiedziałam się z wydarzenia w mediach społecznościowych. Zadzwoniłam do organizatorów z pytaniem czy w naszym mieście ktoś już podjął się zadania koordynowania zbiórki. Kiedy okazało się, że nie, długo się nie zastanawiałam i teraz zachęcam do włączenia się w tę szczytną inicjatywę – tłumaczy Kulczyńska.

Osoby, które chcą pomóc bohaterom mogą do paczki włożyć żywność trwałą, taką jak herbata, kawa czy konserwy. Przydać mogą się także witaminy, syropy, środki opatrunkowe i środki czystości. Jeśli ktoś ma możliwość może dołożyć także koce, pościel, piżamy czy ciepłe kapcie. Produkty można przynosić w wyznaczone w Częstochowie miejsca, które podane są w wydarzeniu na fb – II Wielkanocna Paczka dla Bohatera. Głównym magazynem akcji jest siedziba straży miejskiej przy ul. Krakowskiej 80. Dary można składać tam po wcześniejszym kontakcie z koordynatorką (730 122 813, beata.kulczyńska@gmail.com). Zbiórka potrwa do 8 kwietnia, następnie paczki zostaną rozwiezione do potrzebujących. Wydarzenie patronatem objął m.in. o. Marian Waligóra – przeor jasnogórskiego sanktuarium.