Przytulisko dla bezdomnych wreszcie na swoim

Sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Artur Soboń w środę 10 października złożył roboczą wizytę w przytulisku dla osób bezdomnych prowadzonym przez częstochowskie Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Agape. W placówce w Lubojence przebywa kilkudziesięciu podopiecznych.

W trakcie wizyty minister przekazał ważną dla stowarzyszenia decyzję dotyczącą prowadzonej przez nich działalności: teren przy ul. Prostej 99 w Lubojence, na którym znajduje się przytulisko należący do Skarbu Państwa zostanie przekazany na własność stowarzyszeniu Agape (ciekawostką jest to, że w czasach PRL-u nieruchomość ta stanowiła magazyn ZOMO). Dzięki przekazaniu terenu stowarzyszenie będzie mogło przeprowadzić niezbędne prace budowlane, dzięki czemu zwiększy się liczba miejsc w placówce – z 93 do 160.

Agape może również liczyć na wsparcie Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości około 300 tys. zł. Spotkanie i wsparcie dla prowadzonej przez stowarzyszenie działalności dobroczynnej zorganizował Senator RP Artur Warzocha, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta Częstochowy.

Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Agape prowadzi dwa schroniska dla osób bezdomnych: w Lubojence oraz Mariance Rędzińskiej.

PK