Publiczny Różaniec na Placu Biegańskiego

W sobotę, 13 kwietnia na Placu Biegańskiego odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Publiczny Różaniec. Różaniec odmawiano w intencji odnowy moralnej Polski i Polaków. Inicjatywa została zapoczątkowana przez Krucjatę Młodych.

Jak podkreślała Diana Dobrzańska, organizatorka wydarzenia z Fundacji PRO-Prawo do życia, akcja Publiczny Różaniec ma również na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem aborcji.

Zebraliśmy się tutaj dzisiaj, żeby wspólnie pomodlić się w intencji odnowy moralnej Narodu Polskiego. W tym również o zaprzestanie wykonywania aborcji w naszym kraju. Na różańcu pokazujemy również baner ze zdjęciem ofiary aborcji, żeby pokazać społeczeństwu, że ten okrutny proceder dzieje się w naszym państwie i chcemy uświadamiać, że jest to ogromne zło. Jest to zabójstwo niewinnego człowieka i pragniemy, żeby to się w naszym państwie skończyło.

Podobne spotkania są cyklicznie organizowane w całym kraju.

Krucjata Młodych to grupa młodych katolików świeckich (głównie studentów), którzy przy Instytucie im. Księdza Piotra Skargi działają na rzecz obrony dziedzictwa chrześcijańskiego. Organizują m.in. dyskusje, wykłady i sympozja dla młodzieży akademickiej i szkolnej oraz wspierają inicjatywy polityków i osób działających w życiu publicznym na rzecz dziedzictwa cywilizacji chrześcijańskiej.

PG