Raków gotowy na rundę rewanżową

Po trzech ostatnich zwycięstwach, które zakończyły zmagania w jesiennej rundzie Nice I ligi, podopieczni Marka Papszuna skończyli półmetek na wysokim 4. miejscu i tracą tylko trzy oczka do mistrza jesieni – Chojniczanki Chojnice i dwa do wicelidera Miedzi Legnica. Z tą ostatnią piłkarze Rakowa zmierzą się już w najbliższą niedzielę, rozpoczynając jeszcze w tym roku rewanżową rundę wiosenną. Na inaugurację rozgrywek Nice I ligi sezonu 2017/2018 Raków na własnym boisku bezbramkowo zremisował z Miedziowymi. W rozegranym w lipcu spotkaniu padł sprawiedliwy remis, bo obydwie drużyny miały okazję do strzelenia bramki ale ich nie wykorzystały. Spotkanie oglądało ponad 3600 kibiców, którzy byli ciekawi, czy Raków poradzi sobie w starciu z jednym z głównych faworytów do awansu do ekstraklasy. Podopieczni Marka Papszuna nie zawiedli i nie przegrali z wyżej notowanym rywalem.
W ostatniej kolejce rundy jesiennej blisko 2500 widzów w Legnicy oczekiwało łatwego zwycięstwa swojej drużyny i obrony fotela lidera, jednak w meczu z Puszczą Niepołomice piłkarze Miedzi ledwo uratowali jeden punkt, remisując 2:2 po dwóch bramkach Fabiana Piaseckiego. Wiele ostrych słów musiał swoim piłkarzom powiedzieć w przerwie trener Dominik Nowak, bo w drugiej połowie gra Miedzi wyglądała znacznie lepiej, a co najważniejsze legniczanie zaczęli być skuteczni. Duży wpływ na to miały dwie zmiany, jakich w drugiej odsłonie dokonał Dominik Nowak, wpuszczając na boisko Bartulovicia za kontuzjowanego Franka Adu Kwame, a przede wszystkim Fabiana Piaseckiego za Marquitosa, który uratował miedziowym jeden punkt.
Na półmetku rozgrywek legniczanie stracili fotel lidera na rzecz Chojniczanki Chojnice, która pewnie pokonała w Bytowie tamtejszą Drutex – Bytovię 3 – 0. Raków z kolei pewnie pokonał na wyjeździe Pogoń Siedlce 3 – 0, stając się czwartym obok Odry Opole faworytem do awansu do ekstraklasy.
Sześć zwycięstw w ośmiu spotkaniach – takim znakomitym bilansem na półmetku rozgrywek Nice I ligi legitymuje się beniaminek z Częstochowy. Piłkarze i sztab szkoleniowy deklarują, że w pozostałych do rozegrania spotkaniach z Miedzią w Legnicy i Puszczą Niepołomice u siebie, będą walczyć o pełną pulę.
Mecz Miedź  – Raków  już w niedzielę, 19 listopada o godz. 17. 45 na Stadionie Miejskim im. Orła Białego w Legnicy.

Piotr Nicpoń