Raków gra z Pogonią Siedlce

W najbliższe dni  oczy fanów piłki nożnej będą zapewne zwrócone w szczególności  na zmagania kadry narodowej w spotkaniach towarzyskich z Urugwajem oraz z Meksykiem. W czwartek 9 listopada  odbył się 5. mecz  turnieju Elite League, w którym   reprezentacja Polski do lat 21 (rocznik 1997)  przegrała w Kluczborku  1-2 (0-1) z reprezentacją Portugalii. W tym spotkaniu do 78. minuty zagrał pomocnik Rakowa – Jakub Łobojko.
Przerwa reprezentacyjna dla seniorów i kadry młodzieżowej  nie zwolniła jednak  piłkarzy grających na zapleczu ekstraklasy, którzy w najbliższy weekend zagrają spotkania w ramach 17. Kolejki Nice I ligi. Raków podbudowany ostatnimi zwycięstwami z Olimpią w Grudziądzu ( 2 – 1 ) i Górnikiem Łęczna u siebie (3 – 1), zagra na wyjeździe z Pogonią Siedlce. Zespół z Podlasia pokonał po dobrym meczu w 16 kolejce beniaminka z Niepołomic na jego stadionie 3 – 2. W tabeli Nice I ligi zajmuje aktualnie 8. lokatę z dorobkiem   22 punktów. O 3 oczka wyżej, na 4. pozycji w tabeli są podopieczni Marka Papszuna, którzy tracą  do lidera Miedzi Legnica już tylko cztery punkty. Po 16. kolejkach Raków ma na swoim koncie 7 zwycięstw, 4 remisy i 5 porażek.  Spotkaniu obu zespołów smaku doda zapewne fakt, że  w kadrze Rakowa znajduje się trzech piłkarzy, których nie trzeba przedstawiać siedleckim kibicom. Z zespołem Pogoni byli związani niegdyś Adam Czerkas, Krystian Wójcik i Hubert Tomalski. Adam Czerkas grał dla Pogoni  przez dwa i pół roku i miał swój udział w awansie biało-niebieskich na zaplecze ekstraklasy, zdobywając dla zespołu z Siedlec 16 goli w 54 spotkaniach. Z kolei Krystian Wójcik rozegrał w Pogoni  96 spotkań, w których zdobył 19 bramek. Natomiast 24-letni Hubert Tomalski był jednym z współautorów awansu Pogoni z II do I ligi. Skrzydłowy zdobył tylko jedną bramkę w 31 meczach, a jego  trafienie  w meczu przedostatniej kolejki sezonu 2014-15 doprowadziło do wyrównania w decydującym o awansie meczu z Siarką Tarnobrzeg.
W częstochowskiej drużynie panuje pełna mobilizacja na to spotkanie. Fani Rakowa oraz jego przedstawiciele są przekonani, że okoliczności związane z zerwaniem umowy z klubem  przez częstochowski  magistrat, do jakich doszło 3 listopada b. r.  nie wpłyną negatywnie na  zespół, a wręcz przeciwnie, jeszcze bardziej zmobilizują go do walki o najwyższe cele.
Mecz Pogoń Siedlce – Raków już w najbliższą niedzielę, 12 listopada o godz. 16. 00 na Stadionie Miejskim w Siedlcach.

Piotr Nicpoń