Raków o krok od Ekstraklasy!

W niedzielne (14.04) popołudnie piłkarze RKS Rakowa wywalczyli kolejne zwycięstwo. W meczu 28. kolejki Fortuna 1. Ligi częstochowianie pokonali Wartę Poznań 3:0.

Po bezbramkowej pierwszej połowie gospodarze objęli prowadzenie w 49. minucie, kiedy piłkę do własnej siatki skierował kapitan Warty Bartosz Kieliba. W ostatnim kwadransie natomiast dwukrotnie skutecznością popisał się Miłosz Szczepański. Trener „Czerwono-Niebieskich” Marek Papszun podkreślał drogę, jaką przebyli jego podopieczni, żeby znaleźć się o krok od Ekstraklasy:

Duże gratulacje dla mojego zespołu, bo to trzeci mecz w tygodniu. Tu nie chodzi o zmęczenie fizyczne, bo jesteśmy bardzo dobrze przygotowani, natomiast chodzi tutaj bardziej o kwestie psychofizyczne. I za to dla zespołu gratulacje, dla zespołu świadomego, odpowiedzialnego, który wie, o co gra i przebiegł już w tym maratonie 42 km. Zostało chyba 195 m, nasz rywal jest 10 km za nami. Ale musimy jeszcze do tej mety dobiec. Niewiele nam zostało, jesteśmy już na stadionie i wierzę, że w przyszłej kolejce dobiegniemy — mówi Marek Papszun.

Kolejna porażka zespołu z Poznania skomplikowała jej pozycję w tabeli. Warta, choć jeszcze jest nad kreską, to od strefy spadkowej dzielą ją zaledwie dwa punkty. Mówi trener Warty Poznań Petr Nemec:

Według mnie o wyniku zadecydowały dwie sytuacje: bramka samobójcza i kontuzja Bodziocha. Nie pozostaje mi nic innego jak pogratulować gospodarzom awansu do Ekstraklasy — mówi Petr Nemec.

By go przypieczętować, piłkarze Rakowa potrzebują zaledwie jednego zwycięstwa w pozostałych sześciu kolejkach. Najbliższa okazja już w czwartek, kiedy to Raków Częstochowa zmierzy się na wyjeździe z Bytovią Bytów.

AK

źródło: www.rksrakow.pl