Raków poznał rywala w Pucharze Polski

W czwartkowe południe chwilę euforii przeżyli fani częstochowskiego Rakowa. W siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbywało się losowanie par 1/8 finału Pucharu Polski. W pierwszym podejściu częstochowski klub wylosował Legię Warszawa. Euforia nie trwała jednak długo bo czwartkowa ceremonia w siedzibie PZPN z powodu błędu technicznego została powtórzona. W wyniku ponownego losowania większość par była już inna niż w pierwszym podejściu. W drugim podejściu Raków wylosował swojego ostatniego ligowego rywala i w 1/8 zagra na wyjeździe z Wigrami Suwałki.

W starciach kolejnej rundy Pucharu Polski ciekawie zapowiadają się konfrontacje Arki Gdynia z Jagiellonią Białystok, Sląska Wrocław z Miedzią Legnica czy Rozwoju Katowice z Górnikiem Zabrze. Wylosowana w pierwszym podejściu Legia Warszawa zamiast z Rakowem zmierzy się na wyjeździe z Chrobrym Głogów.

Spotkania 1/8 fazy rozgrywek zaplanowano na 4-6 grudnia. Jedną z nowości trwającej edycji Pucharu Polski jest fakt, iż na żadnym etapie rozgrywek nie będzie spotkań rewanżowych, co oznacza, że losy awansu są rozstrzygane w jednym spotkaniu.

PNP