Dobiegają powoli końca dni oraz okres przygotowawczy zespołów walczących o mistrzostwo ekstraklasy. Już w najbliższy piątek wznowione zostaną  rozgrywki najwyższego szczebla ligowego w kraju, a na boiska jako pierwsi wybiegną gracze Wisły Płock i Górnika Zabrze. Równy miesiąc pozostał natomiast piłkarzom grającym na zapleczu ekstraklasy do rozpoczęcia zmagań o ligowe punkty.  Trwają także spotkania kontrolne  oraz sprawdzanie nowych zawodników.

Częstochowski Raków wzmocniony w ostatnich tygodniach przez znane w całej Polsce nazwiska piłkarskie zremisował w sobotę z Międzia Legnica 3 – 3. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla podopiecznych Marka Papszuna, którzy już od drugiej minuty prowadzili z Miedziowymi 1 – 0 po golu pozyskanego z Lecha Poznań  Dariusza Formelli. W kolejnych minutach Raków wyraźnie odpuścił, co zaowocowało trzema bramkami strzelonymi przez legniczan. Raków jeszcze do przerwy przegrywał 1 – 3.  W przerwie szkoleniowiec częstochowian dokonał kilku zmian. Na murawie pojawili się między innymi Adam Czerkas i Jose Embalo. Obraz gry się zmienił, a strata dwóch goli nie zniechęciła częstochowian do ataków. W 72. Adam Czerkas  zakończył ładną akcję, w której brali udział także Jose Embalo i Karol Mondek. Nieco ponad 5 minut później ponownie na listę strzelców wpisał się Czerkas. Asystował mu Adam Radwański. Ostatecznie Raków po bardzo ciekawym meczu zremisował z Miedzią Legnica 3 : 3.  Sobotnie spotkanie było ostatnim sprawdzianem przed zgrupowaniem drużyny w Turcji. W trakcie dwutygodniowego pobytu za granicą  zaplanowano mecze kontrolne z zespołami z Gruzji, Rosji oraz Węgier. Będą to odpowiednio FC Saburtalo, Olympiec Nizhny Novogorod i Nyiregyhaza Spartacus FC. Być może w trakcie zgrupowania w tureckim Kizilagac rozegrane zostanie jeszcze jedno spotkanie kontrolne.

Na ligowe boiska piłkarze Nice I Ligi wrócą na początku marca. Raków swoje dwa pierwsze spotkania  rozegra na wyjazdach; odpowiednio z Chojniczanką Chojnice (3. 03) i GKS Katowice (10. 03). Pierwszy w nowym roku mecz o ligowe punkty na własnym obiekcie  częstochowianie rozegrają 17 marca, a ich rywalem będzie aktualny wicelider  – Odra Opole.