Raków vs Wisła Płock

Fot. Raków Częstochowa

W sobotę (18 lipca) o godz. 17.30 Raków Częstochowa i Wisła Płock zmierzą się na boisku w ramach ostatniej kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Rywal czerwono-niebieskich ma szanse na zdobycie tytułu najlepszej drużyny w grupie spadkowej.

Mecz na stadionie GKS Bełchatów będzie dla Rakowa zakończeniem tegorocznego sezonu. Częstochowianie zanotowali ostatnio trzy porażki z rzędu, choć wcześniej w grupie spadkowej byli liderem. O ostatniej porażce z drużyną ŁKS Łódź i przegranej 3:2 mówi trener Rakowa, Marek Papszun.

– To już piąte spotkanie z ŁKS, którego nie możemy wygrać. Dobrze, że nie będziemy się z nim mierzyć w przyszłym sezonie. Jeśli chodzi o sam mecz. Stracenie dwóch bramek z kontrataku było nieodpowiedzialne. Byłem zdziwiony zachowaniem moich piłkarzy. Mogliśmy zagrać mądrzej, rozsądniej. Wtedy z pewnością byśmy wygrali. Teraz chcemy przełamać tę barierę i na zakończenie wygrać z Wisłą Płock.

Podczas meczu w Łodzi padło pięć bramek, które strzelili gospodarze. Dwie z nich były samobójcze. Spotkanie z „Płockiem” będzie dla Rakowa szansą przerwania złej passy i zakończenia sezonu z podniesioną głową.

Przypomnijmy, że Wisła w tegorocznej części rozgrywek nie radziła sobie dobrze. Formę odzyskała dopiero w 33. kolejce, wygrywając z ŁKS (2:0) i wychodząc zwycięsko z trzech następnych meczów. Przed ostatnią kolejką sezonu 2019/2020 drużyna zajmuje 10. miejsce w tabeli, ze stratą dwóch punktów do lidera grupy – Górnika Zabrze. Raków spadł na 11. pozycję, ma o jeden punkt mniej niż Wisła.
Początek meczu Raków Częstochowa – Wisła Płock 18 lipca o godz. 17.30.

ABK/IAR