Raków wraca do treningów

Po dwutygodniowej przerwie na boiska treningowe wracają piłkarze Rakowa. Aż 21 spotkań plus spotkania pucharowe przyjdzie rozegrać Rakowowi w rundzie jesiennej sezonu 2018/2019. Ze względu na młodzieżowe Mistrzostwa Świata, które w przyszłym roku organizuje Polska, liga zakończy się już w maju.

We wtorek rano odbędą się badania wydolnościowe, a następnie pierwszy trening z piłkami. Ze względu na spotkanie Polska – Senegal zajęcia zostały przełożone na wcześniejszą godzinę, tak aby wszyscy mogli obejrzeć konfrontację biało-czerwonych. W kolejnych dniach zawodnicy będą ćwiczyć dwa razy dziennie. Pierwszy tydzień przygotowań zakończy się sparingiem z Koroną Kielce. Spotkanie odbędzie się w sobotę 23. czerwca w Kielcach na stadionie przy ulicy Szczepaniaka. Zespół czekają także sparingi z Wisłą Kraków, Miedzią Legnica i GKS Jastrzębie.

71. edycja rozgrywek ogólnokrajowych drugiego poziomu ligowego piłki nożnej mężczyzn w Polsce rozpocznie się 21 lipca 2018, a zakończy się 19 maja 2019. Weźmie w niej udział 18 drużyn, grając systemem kołowym. W nowym sezonie zagrają w niej spadkowicze z ekstraklasy: Sandecja Nowy Sącz i Termalica Bruk Bet Nieciecza. Beniaminkami są zespoły: Warty Poznań, GKS Jastrzębie, Łódzkiego Klubu Sportowego i Garbarni Kraków.

PNP

fot. Raków Częstochowa