Raków zaprezentował się częstochowianom

W piątkowy wieczór punktualnie o godzinie 19.21 w Amfiteatrze przy Promenadzie im. Czesława Niemena piłkarze częstochowskiego Rakowa zaprezentowali się swoim fanom, których nie odstraszyła deszczowa aura. Spotkanie w amfiteatrze rozpoczęło się od odśpiewania hymnu klubowego. W pierwszej części zaprezentowano nowego prezesa klubu. Jest nim od kilku dni Wojciech Cygan. Jednym z punktów spotkania było zaprezentowanie kibicom obiektu Rakowa, który ma spełniać nie tylko wymogi ekstraklasowe, ale także w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży. Autorem projektu jest Artur Grodziński. Jego dziełem jest między innymi kameralny obiekt Termaliki Bruk Bet Nieciecza. Plany zakładają powstanie obiektu na około 6 tys. miejsc oraz to, że obiekt będzie powiększany. Następnie została oficjalnie przedstawiona nowa drużyna RKS Raków Częstochowa przed rozpoczynającym się 21 lipca nowym sezonem NICE 1 Ligi. Nowymi zawodnikami Rakowa są między innymi Michał Gliwa, Arkadiusz Kasperkiewicz, Patryk Kun i Sebastian Musiolik.

Zaprezentowano także filozofię działania Akademii Rakowa. W piątkowy wieczór doszło także do podpisania porozumienia z przedstawicielami częstochowskiej Skry, która od nowego sezonu także będzie reprezentowała Częstochowę na ogólnokrajowym szczeblu rozgrywkowym.

Raków swoje dwa pierwsze spotkania rozegra przed własną publicznością. Pierwszym rywalem czerwono – niebieskich będzie Puszcza Niepołomice. Mecz rozpocznie się w sobotę 21 lipca o godz. 20. 00 Tydzień później podopieczni Marka Papszuna zagrają z beniaminkiem GKS Jastrzębie.

PNP