Raków zaprezentował skład na rundę wiosenną Ekstraklasy

Piątek 31 stycznia był dla kibiców Rakowa dniem pełnym wrażeń. Właśnie w tym dniu w Hali Sportowej Częstochowa odbyła się prezentacja nowego składu drużyny.

Przed rundą wiosenną ekstraklasowych rozgrywek Raków wzmocnił swój skład pozyskując kilku nowych zawodników. Prezes klubu, Wojciech Cygan, podkreśla, że prezentacja drużyny jest ważnym wydarzeniem zarówno dla samych sportowców, jak i dla kibiców:

– Jest to bardzo ważne wydarzenie, szczególnie, że chcielibyśmy zaprezentować kibicom nie tylko drużynę i nowych zawodników, ale przede wszystkim siebie, a także poznać ich i podziękować im za to, że nas wspierają.

Samą prezentację nowego składu drużyny poprzedziło zaprezentowanie młodych zawodników z Akademii Rakowa. Zapytaliśmy kilku młodych piłkarzy, co sprawia, że granie w klubie jest dla nich wyjątkowe:

– W tym klubie gram, kocham go i szanuję nad życie – stwierdza jeden z nich. – Gram w tym klubie już od dwóch lat i nie zamierzam go zmieniać na inny, bo tutaj czuję się jak w domu – dodaje kolejny. – Raków zapewnia szkolenie na wysokim poziomie. Mamy świetnych trenerów, którzy inspirują nas do pracy, która, choć jest ciężka, pomoże nam w przyszłości zostać piłkarzami – podsumowuje inny.

Tuż przed prezentacją, dwóch zawodników klubu – Kamil Kościelny i Piotr Malinowski – sprawiło kibicom niespodziankę w postaci podpisania na ich oczach nowego kontraktu z prezesem Wojciechem Cyganem. Zaraz potem na scenę wyszli jeden po drugim wszyscy zawodnicy, a w międzyczasie wierni kibice skandowali przyśpiewki Rakowa. Impreza przebiegała w niezwykle radosnej i emocjonującej atmosferze, a po zaprezentowaniu nowego składu klubu piłkarze spotkali się z fanami. Można było zrobić sobie z nimi zdjęcie, czy pozyskać autografy. Pozytywnych emocji ze strony Rakowa ma być jeszcze więcej – prezes Wojciech Cygan zapowiedział, że klub będzie robił wszystko, by wypaść dobrze w wiosennej rundzie rozgrywek już od pierwszego meczu, która ma rozegrać z Lechem Poznań.

– Początek rundy to zawsze wielka niespodzianka, bo nigdy do końca się nie wie, jak zmiany zostaną przełożone na grę na boisku. Mamy nadzieję, że nowi zawodnicy pokażą się z dobrej strony i że to, co pokazaliśmy w rundzie jesiennej, zostanie jeszcze bardziej wzmocnione i zwielokrotnione. Oczywiście, że Lech jest dobrą drużyną, ale my nie boimy się przeciwnika – chcemy podejść do tego meczu z odpowiednim nastawieniem i powalczyć o punkty, które będziemy mogli przywieźć do Częstochowy – podsumowuje prezes.

Nadzieje na dalszy rozwój Rakowa daje również fakt, iż firma Mirbud, która wniosła odwołanie w związku z przetargiem na przebudowę stadionu przy ul. Limanowskiego, wycofała swój protest. Ponadto Rada Miasta Częstochowy w czwartek 30 stycznia jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie modernizacji obiektu, co pomoże zakończyć trwającą od zeszłego roku sprawę dostosowania go do wymogów gry w PKO Ekstraklasie. Obecnie Raków Częstochowa znajduje się na 11. miejscu w jej tabeli. Życzymy drużynie wspięcia się na jak najwyższe miejsce oraz nieustających sukcesów w trakcie tego roku.

MSI