#RakówDbaOSwoich

Fot. Raków Częstochowa

RKS Raków Częstochowa podsumował akcję pomocy mieszkańcom dzielnicy Raków w związku z pandemią COVID-19. Przez kilka miesięcy sportowcy i kibice wspierali seniorów, wręczając im paczki żywnościowe. Przeprowadzenie akcji umożliwiły środki zebrane m.in. ze sprzedaży wirtualnych biletów meczowych.

Akcja #RakówDbaOSwoich była odpowiedzią na rosnące zagrożenie związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Według Światowej Organizacji Zdrowia patogen atakuje głównie osoby starsze, których układ odpornościowy często obciążony jest dodatkowymi chorobami przewlekłymi. Dodatkowym zagrożeniem jest fakt, że wirus przenoszony jest drogą kropelkową. O zakażenie nie trudno, szczególnie w dużych skupiskach ludzi, dlatego aby zminimalizować ryzyko choroby członkowie Klubu Rakowa zaoferowali pomoc najbardziej potrzebującym. Więcej na ten temat mówi Daria Wollenberg, rzecznik RKS Raków Częstochowa.

– Akcja #RakówDbaOSwoich została zorganizowana razem z kibicami Rakowa. To właśnie oni poprzez zakup wirtualnych biletów na mecze oraz zakup maseczek ochronnych w barwach klubu dokładali się do zakupów, które robiliśmy. Służyliśmy pomocą wszystkim, którzy jej potrzebowali. Robiliśmy zakupy z najpotrzebniejszymi produktami seniorom. Były to artykuły, dzięki którym mogli spokojnie funkcjonować przez kolejny tydzień.

Sportowcy i kibice Rakowa pomagali przez kilka miesięcy. Osób, którym wręczano paczki żywnościowe, przybywało z każdym dniem. W ramach akcji wsparcie otrzymali mieszkańcy dzielnicy Raków.

ABK