Reportaż? Żaden problem!

Biblioteka Publiczna zorganizowała kolejne ciekawe warsztaty – tym razem dotyczyły one sztuki reportażu. Warsztaty odbyły się w Filii nr 8 na ul. Księżycowej.

Istotą warsztatu było zapoznanie uczestników z procesem wyboru tematu, środkami wyrazu i zabiegami formalnymi służącymi wydobyciu jego treści oraz praca redakcyjna nad reportażem. Warsztaty prowadziła reporterka, redaktorka działu Rzeczywistość w Piśmie Magazynie Opinii, Magdalena Kicińska:

Chciałabym opowiedzieć uczestnikom o reportażu literackim, którym się zajmuję. Mam na koncie dwie książki, pracuję nad kolejną i na co dzień jestem reporterką. Oczywiście przez kilka godzin nie można nauczyć robić reportażu, ale można pokazać to, co w nim najważniejsze oraz opowiedzieć o formie i tematach.

Na warsztatach reporterskich nie mogłoby zabraknąć, choćby krótkich praktycznych ćwiczeń.

To, co w reportażu jest najważniejsze to uważność. Jest to jedna z najważniejszych cech i umiejętności, które musi mieć reporter, czy reporterka. Dla uczestników dzisiejszych warsztatów mam przygotowane ćwiczenie, które sprawdza ową uważność. i pokazuje, czy nawzajem siebie słuchali, czy obserwują i czy mają tzw. „oko na szczegół” – mówi Magdalena Kicińska.

Kolejne ciekawe wydarzenie w Bibliotece Publicznej już jutro! Będzie to Game Jam, czyli maraton tworzenia gier (nie tylko komputerowych) na czas. Więcej informacji na stronie organizatora.

KF