Rowerowa akcja dla małych rowerzystów

Wydział Ruchu Drogowego z Częstochowy zorganizował dla najmłodszych akcję „Mały rowerzysta” w ramach „Bezpiecznych wakacji”.

Była ona skierowana do dzieci, które dopiero co zaczęły swoją przygodę z jednośladem, w celu oswojenia ich z zasadami ruchu rowerowego. Miały one okazję sprawdzić się na specjalnie przygotowanym rowerowym miasteczku pod nadzorem funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego. Mówi st. sierż. Mariola Kowalczyk-Trąbska:

Ma ona na celu przygotować dzieci do egzaminu na kartę rowerową. Goszczą dzisiaj u nas policjanci z patrolu rowerowego, policjanci z SPP z karetką medyczną, którzy pokazują jak udzielać pierwszej pomocy. Policjanci z patrolu rowerowego pokazywali dzieciom jak poruszać się po miasteczku rowerowym.

Najmłodsi mieli również okazję przyjrzeć się bliżej pracy służb, co urozmaiciło im przyswajanie drogowo-rowerowej wiedzy:

Mieli możliwość obejrzeć radiowóz, rowery przeznaczone do patroli policyjnych, ambulans i radiowóz policji ruchu drogowego.

Rodzice, którzy przyszli na miasteczko rowerowe ze swoimi pociechami jednogłośnie twierdzą, że to pomysł godny uwagi, który zapewni bezpieczeństwo ich dzieciom:

Jest to genialny pomysł. Dzieci oswajają się z zasadami ruchu drogowego. Wiedzą jak reagować, ponieważ uczyli się udzielać pierwszej pomocy i jakich numerów alarmowych używać. Bardzo pomocna akcja, myślę, że częściej powinny być organizowane tego typu zajęcia.

Akcja odbyła się dzisiaj w godzinach przedpołudniowych przy Szkole Podstawowej nr 50 w Częstochowie.

AK

źródło foto: Komenda Miejska Policji w Częstochowie