Rozpalił ognisko w pustostanie. Pomogli mu strażnicy miejscy

Częstochowscy strażnicy miejscy wyprowadzili z pustostanu bezdomnego mężczyznę, który rozpalił w pomieszczeniu ognisko powodujące intensywny dym.

Częstochowscy strażnicy miejscy zostali w środę, 5 grudnia wezwani na ul. Kawią. Z otworów okiennych pustostanu wydobywał się intensywny dym. Zaszło podejrzenie, że w środku mogą znajdować się osoby bezdomne. Strażnicy miejscy wezwali straż pożarną, a sami ruszyli do wyprowadzenia osób. Okazało się, że w środku znajdował się tylko jeden bezdomny mężczyzna, który został wyprowadzony przez strażników miejskich z pustostanu. Znajdował się pod wpływem alkoholu. Przyznał, że rozpalił ognisko, bo chciał się ogrzać. Strażnicy miejscy udzielili mu pomocy do czasu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego. Mężczyzna nie wymagał jednak hospitalizacji.

Częstochowska Straż Miejska apeluje, aby podczas okresu jesienno-zimowego, gdy temperatury spadają poniżej 0 stopni, nie być obojętnym na los osób bezdomnych. Jeżeli widzimy osoby starsze czy bezdomne narażone na wychłodzenie czy wyziębienie, należy informować służby mundurowe. Telefon alarmowy Straży Miejskiej w Częstochowie to 986.

źródło: Straż Miejska w Częstochowie