Rozpoczęły się rekrutacje do przedszkoli

Rozpoczął się pierwszy etap naboru dzieci do miejskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na lata 2019-2020.

Rodzice mogą już składać papierowo lub elektronicznie wnioski. Otwarcie strony internetowej dla nowych kandydatów odbędzie się 11 marca o godzinie 9:00, natomiast zamknięcie systemu będzie datowane na 25 marca. O szczegółach opowiada Katarzyna Centkowska-Wydmuch z wydziału edukacji Urzędu Miasta Częstochowa:

– Do 4 marca rodzice dzieci, które już uczęszczają do przedszkoli, mają termin potwierdzania kontynuacji uczęszczania od przyszłego roku szkolnego 2019-2020.

Coroczne nabory to także problem dla rodziców. Ograniczona liczba miejsc w przedszkolach powoduje, że nie zawsze mogą posłać dzieci do wybranej przez siebie placówki. O problemie mówi dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 4 im. Jana Brzechwy w Częstochowie, Małgorzata Imielińska – Malenta:

– 11 marca będę mogła zaoferować rodzicom tylko 26 miejsc. W skali miasta nie będzie tego problemu, ponieważ miasto musi zapewnić miejsca dla wszystkich najmłodszych. Jednak nie zawsze będzie to placówka, którą rodzice sobie wybiorą. Od wielu lat w naszym przedszkolu jest więcej osób chętnych, niż możemy zaoferować miejsc. Rodzic, zapisując dziecko do przedszkola, deklaruje placówkę pierwszego, drugiego lub trzeciego wyboru. Należy pamiętać, że jeśli są te trzy placówki, to w którejś z nich miejsce na pewno się znajdzie – dodaje dyrektor.

Informacje dotyczące terminów oraz kryteriów obowiązujących w ramach rekrutacji znajdują się na stronie internetowej Urzędu Miasta www.czestochowa.pl.

AK
BNO