Rozpoczęły się uwielbienia w DA Emaus

Duszpasterstwo Akademickie Emaus powoli rozpoczyna swoją działalność po wakacyjnej przerwie. Jednym ze stałych punktów w rocznym planie kościoła akademickiego są comiesięczne uwielbienia. O idei mówi proboszcz parafii akademickiej, ks. Rafał Grzesiak:
– Rozpoczynamy nowy cykl w nowym roku akademickim – cykl uwielbień. Jest to modlitwa, kiedy gromadzimy się wokół Jezusa Eucharystycznego jako wspólnota. W Najświętszym Sakramencie przychodzi do nas żywy Bóg i chcemy go uwielbiać za Jego obecność. Chcemy mu dziękować, że jest tak hojny i miłosierny, ale również pokazywać Mu te miejsca, które są pełne smutku i prosić Go, aby ich dotknął.
Charakterystycznym dla poniedziałkowych uwielbień w DA jest modlitwa śpiewem. Grupą muzyczną od lat zajmuje się Marek Malinowski:
– Te uwielbienia, to inicjatywa całego Duszpasterstwa – śpiewają i grają osoby, które są zaangażowane w jego życie, czyli studenci, wspólnota 25+ i Wspólnota Rodzin Emaus. Pragnienie uwielbienia zrodziło się w nas w podobnym czasie i ustaliliśmy, że jeden poniedziałek w miesiącu będzie naszym wspólnym wołaniem do Pana Boga.
Malinowski troszczy się o to, aby śpiew i gra na instrumentach była na jak najwyższym poziomie:
– Przed uwielbieniem wybieramy wraz z ks. Rafałem jego formę i kluczowe słowa, które do nas Pan Bóg mówi. Na takiej podstawie układamy pieśni. Później spotykamy się na próbach przed uwielbieniem, gdzie je przygotowujemy. Są z nami profesjonalni muzycy przy instrumentach. W ich sercach także zrodziło się takie pragnienie, by uwielbiać, więc nie mogłem im odmówić. Zależy mi też na tym, żeby dla Pana Boga była jak najlepsza jakość.
Pierwsze z uwielbień miało miejsce 9 października. Wspólnoty działające przy Duszpasterstwie, ale i sympatycy spotkali się po Mszy św. o godzinie 19.00 przed Najświętszym Sakramentem. Była to okazja dla studentów, by w nowym roku akademickim oddać Bogu rozpoczęty rok akademicki, czy pisanie prac naukowych. Na gitarze basowej zagrał Michał Trąbski z zespołu Zakopower.

Źródło foto: DA Emaus