Rozstrzygnięty przetarg na remont DK1

Miejski Zarząd Dróg i Transportu poinformował o rozstrzygnięciu przetargu na długo wyczekiwany remont i przebudowę trasy DK1 od Alei Jana Pawła II do ul. Rakowskiej. Był to już drugi przetarg na tę inwestycję. Jak twierdzi Maciej Hasik z Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu, drogowcy liczą na szybkie sfinalizowanie procedur przetargowych, podpisanie umowy i rozpoczęcie prac:
– Przy pierwszym rozstrzygnięciu przetargu jego wyniki zostały zakwestionowane przez Krajową Izbę Odwoławczą, do której odwołał się jeden z oferentów. Dostaliśmy zobowiązanie do tego, żeby część czynności w ramach postępowania unieważnić i przeprowadzić je ponownie. Takie czynności zostały przeprowadzone i został wyłoniony wykonawca, inny niż pierwotnie, firma Intercor z Zawiercia. Zmienia się tylko podmiot, który zadanie będzie wykonywał, nie zmienia się zakres prac. Zmienia się trochę cena, ponieważ ta zaproponowana przez Intercor jest o ok. 6 mln złotych niższa niż poprzedniego oferenta.
Przetarg związany z remontem DK1 był rozpisany na zasadzie „zaprojektuj i wybuduj”. Prace jakie mają być wykonane to między innymi wymiana konstrukcji jezdni, nawierzchni, instalacji jakie znajdują się w remontowanym obszarze, wykonanie nowych estakad w tym estakady na Rakowie, która ma spełniać wszystkie normy emisji hałasu. Jeżeli nie będzie żadnych przeszkód formalno-prawnych, umowa z wykonawcą zostanie podpisana jeszcze w tym roku. Nie ulega przesunięciu termin zakończenia prac, który planowany jest na koniec 2019 roku. Koszt inwestycji to ponad 172 mln złotych.

ZD

Tagged with