Ruch Światło-Życie zaprasza na rekolekcje

Jesteś zabiegany i nie masz na nic czasu? Chciałbyś zatrzymać się w przedświątecznym pędzie i odkryć na nowo to, co najważniejsze w życiu? Szukasz do tego odpowiedniego miejsca i czasu? Mamy propozycję nie do odrzucenia. Ruch Światło-Życie Archidiecezji Częstochowskiej organizuje w sobotę, 15 grudnia dzień skupienia pod hasłem „Przyjdź, posłuchaj, odpocznij”.

Do uczestnictwa w nim zaprasza ks. Adam Polak, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Częstochowskiej. – Zapraszamy wszystkich, którzy chcą przez chwilę we wspólnocie zatrzymać się przy Jezusie i Jego Słowie i przeżyć ten czas również w oparciu o nauczanie sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Zaczynamy o godz. 8.00. W programie przewidujemy konferencję, spotkanie w grupie i adorację Najświętszego Sakramentu. Będzie też okazja do spowiedzi i oczywiście Eucharystia jako szczytowy moment dnia skupienia.

Czas biegnie nieubłaganie. Zanim się obejrzymy, rozpoczną się ferie zimowe. Również na ten czas Ruch Światło-Życie Archidiecezji Częstochowskiej przygotował ciekawą ofertę. – Organizujemy m.in. rekolekcje ewangelizacyjne dla młodzieży z trzeciej klasy gimnazjum i starszej, również dla studentów i dorosłych. Jeden z turnusów odbędzie się w Zawichoście k. Sandomierza, drugi – w Masłońskim k. Poraja. Nieco młodszych zapraszamy do Skarżyc na rekolekcje „Wojownik światła” oraz do Tenczyna k. Myślenic.

Ks. Adam Polak zaprasza również w lutym na rekolekcje o tajemniczym skrócie „KODA”. – To Kurs Oazowy dla Animatorów, który w tym roku organizuje zaprzyjaźniona z nami diecezja sosnowiecka. Te rekolekcje przeznaczone są dla osób, które uczestniczyły w Oazie Nowego Życia II st. i które chcą doskonalić warsztat animatorski.

Wszystkie szczegóły dotyczące zapisów na rekolekcje są dostępne na stronie cz.oaza.pl.

Maciej Orman

foto: Ruch Światło-Życie Archidiecezji Częstochowskiej/facebook