Rusza akcja „Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi”

Pod hasłem „Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi” rusza świąteczna akcja pomocy dla potrzebujących. W całym kraju od 26 grudnia można zgłosić, że zostało nam jedzenie po świętach, a wolontariusze odbiorą je i zawiozą do lokalnych jadłodajni dla bezdomnych.

Bożonarodzeniowa inicjatywa działa już po raz szósty. Po każdym Bożym Narodzeniu i Wielkanocy wolontariusze w kilkudziesięciu miastach Polski odbierają jedzenie i zawożą do lokalnych instytucji, które pomagają osobom ubogim i bezdomnym. – Często żywność się marnuje, bo o niej zapominamy, dużo kupujemy, nie kontrolujemy tych rzeczy, które są w lodówkach – mówi Małgorzata Cieślak ze Stowarzyszenia Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej.

Znaczne  ilości żywności trafią niestety do kosza po świętach. Jeśli chcemy temu zapobiec, możemy włączyć się w akcję „Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi”. Jak możemy pomóc? Aby podzielić się posiłkiem należy zgłosić się przez formularz internetowy w zakładce „mam jedzenie” na www.podzielmysie.pl. Pokarm z naszego domu odbiorą wolontariusze i zawiozą je do lokalnych jadłodajni dla bezdomnych. Akcja potrwa 3 dni. Prowadzona jest w kilkudziesięciu miastach Polski, między innymi w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Szczecinie, Toruniu, Bydgoszczy, Szczecinie, Rzeszowie, Radomiu, Zielonej Górze, Gliwicach, Katowicach, Lublinie, Łodzi i Przemyślu.

PN

fot: (Radio Maryja)