Ruszyła dodatkowa rekrutacja do szkół średnich

26 lipca ruszyła dodatkowa rekrutacja dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Ci z uczniów, którzy nie dostali się do wymarzonej szkoły lub chcą zmienić swój wybór, mają możliwość złożenia przez siebie dokumentów w wybranych placówkach. O szczegółach mówi Magdalena Dębska, naczelnik z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy:

25 lipca zakończyła się rekrutacja podstawowa ogłoszeniem list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych. Od dzisiaj po zalogowaniu się do systemu można uzyskać informacje, które szkoły dysponują jeszcze wolnymi miejscami.

Po pierwszym etapie rekrutacji aż 534 osoby nie zakwalifikowały się do żadnej ze szkół średnich, na których czekało 396 miejsc w placówkach wówczas niewskazanych. To nadal o 138 miejsc za mało. Urząd zapowiedział utworzenie dodatkowych oddziałów oraz zwiększenie liczby miejsc:

– Pod koniec sierpnia będzie wiadomo, gdzie te oddziały dodatkowe są uruchomione. Do rekrutacji uzupełniające oddziały dodatkowe zostały uruchomione w VIII Liceum Ogólnokształcącym, w VI Liceum, w Technicznych Zakładach Naukowych oraz w Zespole Przemysłu Mody i Reklamy.

Ci, którzy biorą udział w dodatkowej rekrutacji do szkół średnich, po uzyskaniu informacji czy w danej szkole są jeszcze miejsca, muszą dopełnić reszty formalności:

– Najlepiej udać się do wybranej szkoły i złożyć podanie o przyjęcie do szkoły. Kandydat, który nie dostał się do żadnej szkoły, musi złożyć oryginały dokumentów do wybranej placówki.

Wniosek o przyjęcie do wybranej placówki w rekrutacji uzupełniającej będzie można złożyć do końca lipca.

AK