Ruszyły zapisy na zimowisko Caritas

Jak co roku Caritas Archidiecezji Częstochowskiej zaprasza dzieci oraz młodzież ze środowisk wiejskich na zimowisko.

Odbędzie się ono w Centrum Duchowości Caritas „Święta Puszcza” w Olsztynie k. Częstochowy. Zapisy na turnus, który odbędzie się od 11 stycznia do 20 stycznia 2020 roku, już ruszyły. Oferta skierowana jest do dzieci, których przynajmniej jedno z rodziców jest płatnikiem KRUS. Ale nie tylko. O szczegółach mówi Marta Cierpiał z częstochowskiej Caritas:

– Jeśli chodzi o limit wiekowy dzieci, to istnieje on jeśli chodzi o dofinansowanie z KRUS. Sam fundusz składkowy określił, że dzieci mogą być urodzone tylko po 1 stycznia 2004 roku. Starsze dzieci z tego dofinansowania skorzystać nie mogą. Jeśli jednak znalazłyby się dzieci do 17 roku życia, które chciałyby skorzystać z oferty Caritas, to mogą się zgłosić.

Aby skorzystać z oferty, należy telefonicznie zgłosić się do placówki, a potem wypełnić odpowiednie dokumenty. Zimowisko zapewnia dzieciom wiele zajęć, takich jak m.in. gry zespołowe, zjazdy na sankach czy wycieczki piesze:

– Będą dwie wycieczki autokarowe. Jedna z nich to wycieczka do parku wodnego w Tychach. Również na co dzień będzie zaplanowanych dużo atrakcji, przede wszystkim to będą codzienne zajęcia sportowe, artystyczne, muzyczne i teatralne.

Szczegółowe informacje oraz dokumenty, które należy wypełnić, znajdują się na stronie internetowej Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

AK