Sąd zajął się wypadkiem w Kolonii Wierzchowisko

Fot. Radio Fiat

Przed Sądem Rejonowym w Częstochowie rozpoczął się proces oskarżonego Wiesława W., któremu Prokuratura Rejonowa w Częstochowie przedstawiła zarzut spowodowania wypadku drogowego. W jego wyniku jedna osoba zginęła, a dwie inne doznały obrażeń ciała.

Sytuacja miała miejsce 13 czerwca 2019 roku w miejscowości Kolonia Wierzchowisko. O sytuacji informowaliśmy na stronie Fiat.FM oraz portalu czestochowskie24.pl w czerwcu 2019 roku.

– 23 września 2020 roku odbył się pierwszy proces w tej sprawie. Śąd przesłuchał oskarżonego oraz część świadków. Oskarżony przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, aczkolwiek odnośnie samego zdarzenia powiedział niewiele, argumentując, że nie pamięta przebiegu samego wypadku. Sąd będzie kontynuował przesłuchania dowodowe w kolejnym terminie rozprawy, która odbędzie się 23 listopada 2020 roku – powiedział sędzia Dominik Bogacz, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Częstochowie.

W następnej rozprawie sąd przesłucha pozostałych świadków wypadku. Nie wiadomo jednak, czy będzie to ostatnia rozprawa związana z tą sprawą. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi 70-latkowi do 8 lat pozbawienia wolności.

BNO