Seniorzy kolędowali w Filharmonii Częstochowskiej

Czwarta edycja Koncertu Chórów Uniwersytetów III Wieku „Kolędujmy Małemu” odbyła się w sobotę 12 stycznia w Filharmonii Częstochowskiej. Wystąpiło 15 chórów z woj. śląskiego oraz łódzkiego, opolskiego i świętokrzyskiego. Organizatorami koncertu byli Uniwersytet III Wieku przy Politechnice Częstochowskiej, Filharmonia Częstochowska oraz Wydział Polityki Społecznej.
– Rzeczywiście to już czwarta edycja tego wydarzenia – powiedział Artur Staroniek, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej. – Ufamy, że z roku na rok będzie jeszcze więcej chórów, które do nas przyjeżdżają. Bardzo nas to cieszy, że w przedsięwzięciu, które zaczynało od sześciu zespołów ma już piętnastu uczestników. Sam koncert jest bardzo ciekawą tradycją, miejscem, gdzie można wymienić się doświadczeniami i pokazać swoje umiejętności. Aktywność seniorów jest bardzo ważna. Udział w Uniwersytetach III Wieku czy innych kołach zainteresowań to jest moment, kiedy seniorzy wychodzą z domu, przestają myśleć o chorobach, nie zamykają się w swoich mieszkaniach. I to jest bardzo ważne.
Występy poszczególnych chórów nagradzane były gromkimi brawami, a na zakończenie koncertu wszyscy uczestnicy wspólnie zaśpiewali tradycyjne polskie kolędy.

ZD