Sezon grypowy w pełni

grypa-720x540

Sezon grypowy w pełni. Częstochowski Sanepid podsumował liczbę zachorowań, które zarejestrowano od początku sezonu epidemiologicznego, czyli od początku września 2015 roku.
– Na terenie Częstochowy i powiatu częstochowskiego zarejestrowano 23 720 podejrzeń zachorowań na grypę. Są to podejrzenia zachorowań, a nie stwierdzone grypy, bowiem żeby rzeczywiście stwierdzić, że jest to wirus grypy, trzeba zrobić odpowiednie badania – mówi Edyta Kapelka z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.
W grudniu minionego roku na ternie kontrolowanym przez częstochowski Sanepid zarejestrowano ponad 6100 przypadków zachorowań na grypę, co w stosunku do grudnia roku poprzedniego daje wzrost zachorowań o ponad pół tysiąca.
W walce z grypą najważniejsza jest profilaktyka. – Najlepszą profilaktyką grypy są szczepienia ochronne. Najlepiej takie szczepienia wykonać jeszcze przed okresem , kiedy grypa występuje najczęściej, kiedy zachorowania występują najczęściej. Przypominam, że należy to zrobić bezwzględnie po wizycie u lekarza – dodaje Edyta Kapelka.
Od października w całej Polsce na grypę zachorowało ponad milion trzysta tysięcy osób.

KK