Siódma pozycja Rakowa po remisie z Pogonią

Dwa gole na pożegnanie sezonu obejrzała widownia w Częstochowie. Raków zremisował z Pogonią Siedlce 1:1 i spośród beniaminków zakończył tegoroczny sezon na najwyższym siódmym miejscu. Pierwsza połowa spotkania nie była fascynującym widowiskiem, a pod bramkami obydwu drużyn niewiele się działo. Po przerwie mecz się ożywił. Na boisko wszedł Adam Czerkas, który szybko strzelił gola, wykorzystując podanie Adama Mesjasza. Goście dążyli do wyrównania i dopięli swego w doliczonym czasie gry. Stracony gol w końcówce meczu pozostawił pewien niesmak. Pogoń Siedlce zagra w barażach, jeśli Stomil i Bytovia otrzymają licencje.

Przed spotkaniem odbyło się pożegnanie Przemysława Oziębały i Mateusza Kosa, którzy po tym sezonie żegnają się z drużyną Rakowa. Od przyszłego sezonu w Rakowie zabraknie też: Jose Embalo, Krystiana Wójcika, Huberta Tomalskiego i Przemysława Mizgały.

Awans do ekstraklasy uzyskały w tym sezonie Miedź Legnica i Zagłębie Sosnowiec. Ze spadkiem muszą się pogodzić drużyny Ruchu Chorzów, Górnika Łęczna i Olimpii Grudziądz. Od nowego sezonu w Nice I lidze zagrają natomiast zespoły GKS – u Jastrzębie, Warty Poznań i Łódzkiego Klubu Sportowego. Na ligowe boiska piłkarze Nice I ligi wrócą pod koniec lipca.