Sklepowi złodzieje zatrzymani

Częstochowscy policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych o serię kradzieży w sklepach spożywczych. Jeden z nich to recydywista, dlatego zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci aresztu.

Kilka dni temu policjanci z komisariatu III w Częstochowie otrzymali zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej w jednym ze sklepów samoobsługowych. Na miejscu mundurowi ustalili rysopis sprawcy i okoliczności zdarzenia. Jak się okazało, do sklepu wszedł mężczyzna w wieku około 30 lat i zabrał z półki różnego rodzaju karmę dla zwierząt oraz alkohol. Gdy ekspedientka zwróciła mu uwagę, zagroził jej użyciem przemocy, po czym rzucił w nią uprzednio skradzionymi butelkami z piwem. Policjanci niedaleko miejsca zdarzenia natrafili na mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi sprawcy. Podczas zatrzymania był on agresywny. Szybko okazało się, że to kolejne takie przestępstwo, jakiego się dopuścił w tym dniu na terenie miasta. Poprzednio przedmiotem kradzieży była wódka, kawa i bombonierki. 33-latek dopuścił się tych czynów w warunkach recydywy, czyli przed upływem 5 lat od odbycia przynajmniej 6 miesięcy kary więzienia za podobne przestępstwo. Najbliższe 3 miesiące spędzi on teraz w areszcie.

W ubiegły czwartek natomiast operacyjni z komisariatu I w Częstochowie wpadli na trop typowanego do kradzieży na terenie miasta 30-latka. Mężczyzna od kilku miesięcy dokonywał kradzieży m.in. alkoholu, artykułów spożywczych i przemysłowych w sklepach samoobsługowych, jednak brak stałego miejsca zamieszkania utrudniał policjantom jego zatrzymanie. Postępowania przeciwko sprawcy kradzieży prowadziło 5 komisariatów z Częstochowy oraz komendy z Kłobucka, Myszkowa i Lublińca. Usłyszał w sumie kilkanaście zarzutów za wykroczenia i przestępstwa w związku z popełnionymi czynami.

źródło: czestochowa.slaska.policja.gov.pl