Śląski szpital polowy kolejnym w Polsce

fot. mckkatowice.pl

Aby zwiększyć podwoić obecną liczbę łóżek przeznaczonych dla chorych na COVID-19, powstają szpitale tymczasowe w każdym mieście wojewódzkim.

W województwie śląskim na szpital polowy dla osób zakażonych koronawirusem przeznaczony został budynek Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Taką informację podał w Sejmie 21 października premier Mateusz Morawiecki:

Przeważyły bardzo dobre warunki, położenie w centrum miasta. Międzynarodowe Centrum Kongresowe daje możliwość umiejscowienia wszystkich chorych na jednym poziomie, w otwartej przestrzeni – mówiła rzeczniczka prasowa Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, Alina Kucharzewska.

Celem takich rozwiązań jest to, aby cześć szpitali powiatowych zajmowała się wyłącznie leczeniem chorych na COVID-19. W związku z tym jeżeli w regionie, w niedalekiej odległości od siebie, funkcjonują dwa szpitale powiatowe oznacza to, że jeden z nich będzie przejmował pacjentów z koronawirusem z obu powiatów, natomiast drugi będzie zajmował się pozostałymi chorymi. Doprowadzi to do zwiększenia liczby łóżek dla osób chorych na COVID-19.

KP