Służby na gorąco – podsumowanie weekendu

Przedstawiamy cotygodniowe podsumowanie służb pracujących na terenie Częstochowy i powiatu. W ostatni weekend na częstochowskich drogach doszło do 27 kolizji i jednego wypadku, który miał miejsce w piątek w godzinach wieczornych w okolicach Koniecpola.

– Ok. godz. 19:20 kierowca Poloneza, 25-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego zjechał na łuku drogi na przeciwległy pas ruchu, następnie na pobocze i uderzył w betonową ścianę przepustu drogowego w rowie melioracyjnym. W wyniku zderzenia kierowca doznał obrażeń ciała i pozostał na leczeniu w szpitalu – przedstawiła nadkomisarz Katarzyna Zomerfeld z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Przez trzy ostatnie dni dyżurni Straży Miejskiej w Częstochowie odebrali 127 wniosków o interwencje. Najwięcej, bo aż 30 z nich dotyczyło wykroczeń drogowych. Ujawniono ponadto 6 zdarzeń wykrytych przez operacyjnych z miejskiego monitoringu. Jedną z sobotnich interwencji było zatrzymanie wandala.

– W sobotnią noc, ok. godz. 4:00 w rejonie ul. Wolności i Al. NMP ujęliśmy mężczyznę, który dewastował markerem obudowę szafy sterowniczej sygnalizacją świetlną. Mężczyzna został ukarany mandatem – mówił Artur Kucharski, rzecznik prasowy częstochowskiej Straży Miejskiej.

Z kolei częstochowska jednostka Państwowej Straży Pożarnej interweniowała 22 razy. W większości przypadków były to akcje związane z kolizjami drogowymi. Do najpoważniejszego ze zdarzeń doszło wczoraj rano w jednym z częstochowskich szpitali.

– Instalacja elektryczna mieszcząca się w szpitalu w Blachowni przy ul. Sosnowej uległa zapaleniu. Skrzynka bezpiecznikowa, która uległa awarii została ugaszona przez pracownika szpitala. Po przybyciu strażacy zabezpieczyli to miejsce, przewietrzyli i dokonali niezbędnych pomiarów. Zdarzenie było bardzo nietypowe, mogło stanowić bardzo duże zagrożenie w przypadku rozwoju pożaru – podał kpt. inż. Marcin Pudło z Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Strażacy interweniowali ponadto przy dwóch mniej groźnych pożarach, które nie przyniosły za sobą poważniejszych skutków.

BNO