Spacerownik po Rakowie z Centrum Promocji Młodych

DSCF6954Chcą odkrywać miasto, zrobić coś kreatywnego z daną dzielnicą i przy tym dobrze się bawić – tak można scharakteryzować działania organizatorów i uczestników III już Spacerownika. Jaki jest cel spacerownika mówi Adam Florczyk z Centrum Promocji Młodych, odpowiedzialny za wydarzenie: Ma on na celu zachęcenie ludzi do twórczego spojrzenia na swoje miasto. Odkryć je i się nacieszyć. Zachęcamy ludzi, aby najpierw poznali te miejsca, a później, żeby sami wymyślili projekt, który pozwoli zatrzymać się tez innym mieszkańcom. 

Od 16 do 19 lutego uczestnicy zgłębiać będą tajemnice Rakowa. O osobach związanych z tą częścią Częstochowy mówił dr Juliusz Sętowski z Ośrodka Dokumentacji Dziejów Miasta. Wspólnie z uczestnikami warsztatów odkrywał sylwetki ciekawe, a nieodkryte: Wszystkie postaci związane z Rakowem są niezwykle ciekawe, ale dla mnie taką osobą godną szczególnej uwagi jest inż. Lasocki, który od niedawna ma swoją ulicę na Rakowie.

Wśród „spacerujących po Rakowie” znalazła się m.in Laura: Mam akurat ferie i chciałam ciekawie spędzić ten wolny czas. Tej dzielnicy miasta nie znam za dobrze, bo jestem z Lisińca, ale myślę, że te warsztaty to będzie dobra forma poznania. 

Na koniec warsztatów przewidziano grę o Rakowie. Wciąż można dołączyć do projektu zgłaszając się przez email a.florczyk@muzeumczestochowa.pl. Kolejne zajęcia 4 marca od 16 w Centrum Promocji Młodych.