Spektakl „Sekret” już dziś w Miejskim Domu Kultury

42-227145

Podczas środowego castingu do spektaklu edukacyjno-profilaktycznego „Sekret” wybrano 40 młodych aktorów. Spektakl z ich udziałem będzie można zobaczyć już dziś, 25 kwietnia o 12.00 w Miejskim Domu Kultury w Częstochowie przy ulicy Łukasińskiego 50/68. Cel przedstawienia, to przede wszystkim promowanie życia bez uzależnień.
PaT już od kilku lat inspiruje i wspiera młode środowiska do brania sprawy w swoje ręce poprzez profilaktykę rówieśniczą. Dlatego właśnie Policja namawia do profilaktyki rówieśniczej poprzez kulturę i sport. Okazuje się, że to daje dobre efekty. W całym już kraju działa społeczność PaT, a organizatorzy akcji skutecznie „wciągają” w akcję młodzież z kolejnych miast. Tym razem projekt PaT gości w Częstochowie i, co już dało się zauważyć podczas castingu, cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży.
Organizatorzy akcji mówią: wystarczy włączyć zielone światło młodym, zdolnym i kreatywnym, których nie brakuje. To oni są w programie PaT pedagogami, mentorami, instruktorami dramy i za nimi idą setki rówieśników. Piszą i robią własne spektakle, filmy, artykuły, happeningi, radio, nawet startują z internetową telewizją PaTtv, a wszystko to nasycają autentycznością, pozytywną energią i – co ważne – osobowym przykładem, że tak można, że to się świetnie udaje!

źródło: KMP Częstochowa