Sport dla ludzi z żelaza

Pływanie, kolarstwo, bieganie – każda z tych dyscyplin jest bardzo wyczerpująca. A co dopiero, jeżeli połączymy je w jeden sport – triathlon? Taki wysiłek wytrzymają tylko najlepsi. Pomimo licznych wyzwań i trudności, jakie niesie ten sport, a może właśnie ze względu na nie, miłośników triathlonu w Polsce przybywa. Dowodem na to były również zawody Częstochowa Triathlon 2018, które odbyły się 22 lipca.

– Profil trasy kolarskiej jest typowy dla Jury Krakowsko-Częstochowskiej. To teren pagórkowaty, gdzie są fajne, „sztywne” podjazdy, ale też bardzo szybkie zjazdy – powiedział Jakub Galiniewski, jeden z organizatorów imprezy. – Zawody są mocno skierowane na amatorów, ale oczywiście to profesjonaliści wyznaczają poziom. Cieszymy się z tego, że na starcie pojawiło się wiele gwiazd ze świata triathlonu m.in.: Łukasz Kalaszczyński, Maciej Chmura, Maciej Bodnar czy Ewa Bugdoł. W Polsce mamy prawdziwy boom na triathlon. Mam nadzieję, że tak będzie również na częstochowskiej imprezie.

Zawodnicy Częstochowa Triathlon 2018 musieli pokonać łącznie prawie 57 km. Zmagania rozpoczęły się w zbiorniku wodnym Pacyfik w Parku Lisiniec. Następnie triathloniści wsiedli na rowery, aby przez Aleje Najświętszej Maryi Panny, Srocko, Brzyszów i Mstów dotrzeć na Przeprośną Górkę. Po jej zdobyciu powrócili ul. Mirowską i alejami do Parku Lisiniec, aby odstawić kolarzówki i obiec zbiorniki Bałtyk oraz Adriatyk. Triathloniści pobiegli kolejno przez ulice: Toruńską, Wałową i Huculską, aby zakończyć pętlę przy ul. Św. Jadwigi.

Zawody zorganizowało stowarzyszenie Triathlon Training Center z siedzibą w Częstochowie.

Wyniki Częstochowa Triathlon 2018

MO