Spotkania winyLOVE w bibliotece

Wspólne słuchanie bajek odtwarzanych z płyt winylowych, a później praca nad wykonaniem instrumentów muzycznych z rzeczy dostępnych w domu. To program wakacyjnych zajęć interdyscyplinarnych, jakie odbyły się w środę 18 lipca w Filii Muzycznej Biblioteki Publicznej im. Władysława Biegańskiego przy Al. Niepodległości. „Spotkania winyLOVE”, bo taką nazwą nadano zajęciom, mają na celu przypomnienie nośnika różnego rodzaju nagrań, jakim są płyty winylowe, a także zaproszenie częstochowian do odwiedzin Biblioteki Muzycznej i korzystania z jej zbiorów. O zajęciach mówi kierownik placówki, Anna Rzyman:
– W dniu dzisiejszym prowadzimy zajęcia dla dzieci i osób niepełnosprawnych. Polegają one na odsłuchaniu płyt winylowych, chodzi o bajki, a później wykonujemy do tego instrumenty muzyczne z tego, co nam zostało w domach, czyli np. pojemników plastikowych. Dzisiaj nasi uczestnicy wykonują grzechotki oraz piszczałki na wzór indiański. Faktycznie mamy odnowienie trendów, jeżeli chodzi o słuchanie muzyki na płytach winylowych. Wśród naszych uczestników również widać było ciekawość i zaangażowanie przy słuchaniu płyt.
Jak zaznacza Anna Rzyman, mimo dostępności różnych źródeł i nośników muzyki, wraca moda na słuchanie płyt winylowych, a co za tym idzie, wzrasta liczba osób korzystających z biblioteki.
Spotkanie było pierwszym z cyklu „Spotkań winylowych”. Kolejne odbywać się będą przez całe wakacje, w każdą środę od godziny 12.00 do 14.00. Organizatorzy zapraszają do udziału w zajęciach nie tylko dzieci, ale również młodzież i osoby dorosłe.

ZD