Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek

Bawi, śmieszy, ale przede wszystkim edukuje. W swoich książkach skierowanych do najmłodszych czytelników rozprawia się z najczęstszymi błędami językowymi. W swoim portfolio ma też m.in. serię publikacji logopedycznych.

Spotkanie z Agnieszką Frączek w piątek, 20 września w filii nr 14 Biblioteki Publicznej było ważnym punktem trzeciego dnia częstochowskiego Festiwalu Bajki.

– Podczas spotkań autorskich młodszym dzieciom staram się opowiadać o tym, jak powstają książki, opowiadam im o pracy autora, ale też ilustratora, redaktora, wydawcy. Natomiast, gdy trafia mi się starsza grupa czytelników, koncentruję się na polszczyźnie. Mówimy wtedy o błędach językowych oraz o tym, jak i dlaczego warto ich unikać –  mówiła pisarka.

Agnieszka Frączek jest laureatką nagrody Edukacja 2008, wyróżnienia Duży Dong przyznawanego przez Polską Sekcję IBBY oraz nagrody im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz.

– Mam nadzieję, że w przyszłości wyjdzie jeszcze kilka książek spod mojego pióra. Zależy mi, aby w dużej mierze były to książki językowe i językoznawcze – dodała Agnieszka Frączek.

Jutro ostatni dzień festiwalu bajki. W ramach Literackiego Pikniku w Parku im. Stanisława Staszica m.in. spotkanie autorskie z Andrzejem M. Grabowskim oraz animacje i zabawy dla dzieci.

BNO