Spotkanie wigilijne w Plastyku

Plastyk 14

Sezon składania życzeń świątecznych w pełni. Dziś (wtorek 22 grudnia) w Zespole Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie odbyło się spotkanie wigilijne z udziałem obecnych oraz byłych uczniów, nauczycieli i przedstawicieli rad rodziców.

W ramach spotkania wspólnie śpiewano kolędy, a teatr szkolny przygotował spektakl pod tytułem ‚Wigilia”.

– To jest moja dziewiętnasta dyrektorska Wigilia. Muszę się przyznać, że jak przyszłam pracować do tej szkoły, to taką zasadę przyniosłam ze sobą i od dawna mamy wspólne, szkolne Wigilie, w których są wszyscy nasi uczniowie, nasi nauczyciele, rodzice z rady, a także rodzice z byłych rad rodziców oraz nasi dawni pracownicy i absolwenci – mówi dyrektor szkoły Anna Maciejowska.

W przygotowaniu spotkania wigilijnego brał udział szkolny samorząd uczniów. O tym, czego można życzyć nauczycielom i uczniom mówi Wiktoria Morawska, przewodnicząca samorządu szkolnego.

– Nauczycielom życzymy wytrwałości z nami, ale też – przede wszystkim – pasji z tego, co robią, bo to jest ważne dla nas i w naszym rozwoju. A czego można nam życzyć? To zależy od każdego ucznia, na pewno sukcesów, ale też niesamowitej energii, która do tego doprowadzi. Ta energia jest chyba ważniejsza niż same sukcesy – mówi Wiktoria Morawska.

Po części artystycznej uczestnicy spotkania wigilijnego składali sobie życzenia świąteczne. Wśród uczestników wydarzenia była między innymi była dyrektor szkoły Jolanta Janta.

Paweł Kmiecik