Sprawa Ryneczku nadal pod znakiem zapytania

Sprawa częstochowskiego Ryneczku na Wałach Dwernickiego nadal jest w toku.

Umowa dotycząca dzierżawy terenu dobiega końca, a plac ma zostać oddany w ręce miasta.

– Kupcy z Ryneczku „Wały Dwernickiego” są zdeterminowani, by uprosić władze miasta – powiedziałbym nawet, że zażądać od nich – żeby przedłużyły nam umowę dzierżawy w systemie bezprzetargowym na następny okres, zresztą zgodnie z formułą, która została zawarta w naszej umowie – mówi Waldemar Ziaja, Prezes Stowarzyszenia Kupców Targowiska “Wały Dwernickiego”. – Zapewniano nas przez wiele lat, aż do 13 października bieżącego roku, że tak będzie. Nie wiedzieć czemu, 14 października formuła ta stała się nieważna.

Na 12 października zaplanowane jest spotkanie kupców z władzami miasta. Przedsiębiorcy z Ryneczku spotkają się z wiceprezydentem Babczyńskim w ramach przyjęcia interesantów. Radny Paweł Ruksza, który od początku przygląda się tej sprawie, twierdzi, że to spotkanie nie przyniesie żadnych konkretów.

– Myślę, że będzie to spotkanie informacyjne, bo nie spodziewam się, żeby już podczas niego zapadły konkretne decyzje – mówi radny. – Niemniej bardzo ważny jest dialog kupców z miastem i przekazywanie sobie wzajemnie informacji, mogących doprowadzić do pożądanego rozwiązania, czyli ponownego przekazania targowiska w użytkowanie kupcom, tak, żeby dalej mogli uprawiać swój zawód i żeby klienci mogli dalej dokonywać tam zakupów – podsumowuje Ruksza.

Sytuacja kupców z Ryneczku na Wałach Dwernickiego od kilku tygodni budzi zainteresowanie częstochowian, którzy regularnie robią tam zakupy. O dalszym przebiegu sprawy będziemy informować już wkrótce.

MSI