Spróbujmy z maturą!

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego stawiają czoło próbnym maturom. Za nim już egzaminy z języka polskiego i matematyki, a dzisiejszego dnia dołączyły również języki obce – język angielski i niemiecki.

I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego to szkoła biorąca udział w programie „Próbna matura z Nową Erą”. Egzaminy trwają od 3 do 11 stycznia.

Frekwencja uczniów jest duża, próbne matury pisze 183 osób z naszej szkoły. Egzaminy są dobrą okazją do sprawdzenia się i zmierzenia z tym, co czeka ich podczas właściwych egzaminów maturalnych – informuje nas dyrektor szkoły, Małgorzata Kaim.

A jak odbierają je sami uczniowie?

Jest to pewien rodzaj sprawdzenia się, ale jesteśmy również kontrolowani przez nauczycieli, którzy wystawią nam oceny. Jestem humanistką, więc dla mnie matematyka była…no, nie zbyt. Oczywiście zadania zamknięte zrobiłam, ale otwarte były ciężką sprawą. Cały czas stresuję się tego wyniku, aczkolwiek pracuję nad tym. Polski był w porządku, rozprawka sprawiła mi niewielkie trudności, a angielski myślę, że poszedł dobrze dzisiaj – mówi Nina Czarnecka.

Wszystkie egzaminy prowadzone są na poziomach podstawowym i rozszerzonym. Ostatnie z nich w I LO im. Juliusza Słowackiego odbędą się w czwartek, 10 stycznia. Wówczas uczniowie sprawdzą swoją wiedzę z geografii oraz fizyki.

KF